Druhý den

Budíček mezi sedmou a osmou, snídani vaříme v kuchyni. V kempu je pár aut s českou SPZ. Snídáme o půl deváté (nikam nespěcháme) rýžovou kaši. Místní se jdou koupat (teploměr neukazuje ani 20°C).

Most na Sjaelland

Vyjíždíme v 9:25. Přejíždíme most na ostrov Sjaelland, mýtné je 220 dkr, dá se platit kartou i eurama a švédskou korunou. Berem naftu na Shell v Karlslunde za 438,78 dkr. Hodně fouká a je pod mrakem. Střídáme se a přejíždíme do Švédska. Nejprve tunelem a potom přes Oresundský most (platíme 39€). Ve Švédsku jsme v 11:15. Cesta Švédskem je pohodová, má se jet myslím 110, ale všichni jedou 130. Hranici s Norskem jsme překročili přes starý most a s Alčou jako šoférem. Oba jsou zpoplatněny, takže je jedno, kterým se jede.

První nocleh v Norsku

Před Oslem jsme uhnuli z E6 na silnici 23 a Oslofjord jsme podjeli tunelem s poplatkem 20 a 53 NOK. V Dramen jsme najeli na E18, na Hokksund a Kongsberg po E134, pak jsme odbočili na silnici č. 40. Po 21 hodině jsme zakempovali na paloučku na břehu fjordu mezi Veggli a Uvdal (tam je skanzen a dračí kostel). Pozemek je privat, ale kempování je dovoleno za 50 NOK za noc. Tak kempujem. Večeříme v deset večer (pořád je světlo) a jdem spát. Peníze nikdo vybrat nepřišel a žádnou skrýš, kde bychom je měli nechat, jsme nenašli. Je klid a neprší.

Máme za sebou přes 2000 km.

Komentáře nejsou povoleny.