Den osmý

Ráno se vracíme kousek zpátky do Dale, kde je podniková prodejna firmy se svetry http://dale.no/no/. Ceny ovšem nijak nízké nejsou, spíš přes 2000NOK. Kocháme se, bylo by možné se sladit od ponožek přes rukavice, svetr po čepici.

Pokračujeme do Vossu po E16, stavujeme se do íčka pro razítko a jdeme se projít po městě, mají tam úžasné sporty a domácí potřeby, leccos vychází levněji než u nás. Ale tahejte ty hrnce zpátky přes celou Evropu. Pokračujeme k jezeru, kde právě přistávají paraglidisti a na travnatém prostranství obdivujeme kamenný kříž z roku 1000 a něco.

Za Vossem zastavujeme u kaskádovitého vodopádu Tvindefossen, kde je i kemp. Kupujem magnetek na ledničku, na něm má vodopád více vody, asi nějaký fotošop.

Pořád poprchává, takže se rozhodujeme dešti ujet, ve Vinje opouštíme E16 a po 13 míříme

Na trajektu

přes náhorní plošinu s krátkou procházkou k jezeru do Vangsnes na trajekt. Z něj se za 98NOK plavíme do Helly, my i autíčko máme pěknou vyhlídku z boční vyvýšené paluby. Nad Sognefjordem prší, jedeme dál po silnici 55 krajem s 88 000 ovocnými stromy do Gaupne. Cestou svačíme nad fjordem. V Gaupne hledáme íčko, po objetí kostela ho nacházíme v nákupním centru Coop, bohužel už od 17h zavřené. Děláme nákup na dva dny a jedem vzhůru po cestě 604 do kempu u splazu Nigardsbreen a u

Rostou:)

ledovcové řeky,která v noci pěkně hučí. V recepci je povídavá babička, bohužel mluví jen norsky, ale bez problémů platíme (130NOK) a stavíme stan za hlavní budovou. Rychle vaříme a jdeme se podívat směrem ke splazu, kam půjdeme zítra. Přestalo pršet a potůčky na kovově zbarvených skalách jsou plné vody. Nad tím jsou oranžovo-žluté mraky a modrý ledovec. Po návratu posloucháme Saturnina.

Na moréně

Komentáře nejsou povoleny.