Den sedmý

Bergen

Ráno je ještě ukrutná zima, ale teplá snídaně pomáhá, myjem nádobí v potoce a pak už

Víření rybek

sjíždíme po silnici 7  na Hagu, před Bergenem se napojujem na E16 a jedeme směr centrum. Ve městě chytáme směr poloostrov Nordnes, kde je mořské akvárium, kam se chceme podívat (200NOK na osobu). Zjištujeme, že ve městě se nedá volně parkovat, všude jsou zóny pro místní, volíme tedy parkovací dům a jdem do akvárka na rybišky – je jich tam spousta,od tropických po tučnáky:).

Vypadá, že pamatuje založení akvária

Zajímavá jsou tematická akvárka, např. moře pod Bergenem. Posouváme se do jiného parkovacího domu s drahým parkovným, což zjišťujeme až večer při placení – lze přes automat kartou i hotově.

Po nábřeží procházíme rybí trh k Bryggen – sídlu obchodníků. Všude je plno lidí, což je

Co moře dalo

kontrast k minulým dnům, kdy jsme potkali jen pár lidí. V obchodech obdivujeme svetry a pak jdem zpátky směrem k íčku, razítko nemají a navíc je tam miliarda lidí, systém vyvolávání je jako v bance.

Přesouváme se k botanické zahradě, kde mají i bolševník; zahrada je trochu anglická a trochu francouzská. Muzeum je kvůli rekonstrukci zavřeno. Cestou zpátky přes rybí trh si dáváme výborného lososa, kterého připravují

Bergen shora

přímo před námi. Posilněni se vydáváme na horu Fløyen, dá se tam vyjet i lanovkou. Výhled nahoře stojí za to, pozorujem, jak trajekty svolávají posádku, cestující a posádku a po třetím signálu vyplouvají.

Při návratu k autu nás chytá drobný deštík, jak jinak… Platíme parkovné 180NOK a vyrážíme hledat kemp. Volba padá na Moestad, odbočka z Evangeru. Dědeček v recepci neumí anglicky, ale domlouváme se bez problémů. Stavíme stan (klasicky, ne jako ti Rakušani, kteří ten svúj jen hodí na zem a mají postaveno) a v kuchyňce vaříme večeři a pozorujeme norského koníka. V noci malebně houkají sovy.

Komentáře nejsou povoleny.